close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • تحلیل و نمودار سازی فرم های پلاگین گرویتی وردپرس
 • اولین تولید کننده پلاگین های مارکتینگ و سئو کاملا ایرانی
 • اولین پلاگین دیجیتال مارکتینگ وردپرسی
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  مشاوره خانواده و زندگی

  مشاوره خانواده ازدواج

  بازدید : 11
  چهارشنبه 15 آذر 1402 زمان : 17:52

  باز هم تقابل ازدواج سنتی و ازدواج مدرن و باز هم مشکلاتی که بین این دو دیدگاه وجود دارد. در ابتدا دوبراه تعریفی از این دو روش ازدواج داریم. مادری با روابطی که دارد دختری را زیرنظر گرفته و با هماهنگی برای بار اول بدون حضور پسر به خواستگاری رفته و پس از آن با توضیح خصوصیات دختر به پسر اگر نظرات مثبت باشد برای بار دوم و برای آشنایی بیشتر با حضور خود پسر به خواستگاری میروند تا از نزدیک با دختر آشنا شوند این تعریفی دقیق از ازدواج سنتی بوده که البته با توجه به پیشرفت جوامع و نزدیک تر شدن روابط دختر و پسر رو به کاهش است. در سوی دیگر دختر و پسری از طریق دانشگاه، محل کار و یا طوق دیگر با هم آشنا شده در هم دقیقتر می شوند و خودشان گفتگو های اولیه را انجام داده و سپس تصمیم به ازدواج می گیرند در این میان نیز عاشق همدیگر شده و موضوع را با خانواده مطرح می کنند تا خانواده پسر به خواستگاری دختر بروند. به این روش هم ازدواج مدرن یا غیر سنتی می گویند. اما خانواده ها بازخورد ها و واکنش های مختلفی را از خود در برابر عاشق شدن فرزند نشان میدهند. البته بحث عاشق شدن در نوجوانی ،عاشق شدن نوجوان و عاشق شدن کودکان در سنین پایین خود بحث دیگری است که در این مطلب به آن نمیپردازیم.

  line-separator

  با توجه به جامعه و فرهنگ ما در طی سالیان گذشته همواره ازدواج های سنتی در دستور کار ولدین بوده و آنان با چنین ازدواج های مدرنی همواره مخالفت کرده اند ازدواج سنتی معایب و محاسنی دارد می توان از خوبی های این روش بهره گیری از تجربیات و دیدگاه های بزرگتر ها را نام برد اما از معایب بزرگ آن در نظر نگرفتن نظر خود دختر و پسر و درواقع ازدواج اجباری می باشد که مشکلات جدی را به دنبال دارد. البته با توجه به روابط شغلی، دانشگاهی و دیگر روابط موجود بین دختر و پسر در جامعه امروزی ازدواج سنتی کمتر شده و البته مخالفت های والدین نیز بیشتر شده است.

  زمانیکه موضوع ازدواج با یک دختر خاص عموماً از طرف پسر بین خانواده با عنوان عاشق شدم و همسر آینده خود را پیدا کردم ، مطرح می شود، افراد خانواده در ابتدا مخالف شدید خود را ابراز می دارند و با فرزندشان برخورد شدید می کنند و این کار وی را محکوم کرده و می گویند دختری که اینچنین با تو آشنا شده است به درد همسری نمی خورد!! اما واقعاً به چه دلیل این جمله بیان می شود؟ خود شما والدین تا به حال فکر کرده اید چه دلیل جالب و البته غیر منطقی برای مخالفت دارید؟! آنان بدون توجه به جوانب دیگر مواردی که منجر به طلاق شده را بیان می کنند و جالب اینجاست که به موارد موفق اصلاً اشاره ای نمی کنند. در این درگیری خانوادگی، والدین به ازدواج سنتی پافشاری داشته و گاهی فرزند خود را اجبار به پذیرش چنین ازدواجی می کنند.اما تا به حال به عواقب ابن رفتار خودتان فکر کرده اید؟ فکر کرده اید که همین فرزندانی که شما همواره شادی و خوشبختی آنان را می خواهید چه صدمات جبران ناپذیری از این رفتار شما خواهند خورد؟!

  line-separator

  عدم توجه به درخواست فرزندتان می تواند باعث از بین رفتن اعتماد آنان نسبت به شما شده و این موضوع پنهانی شدن روابط را در پیش داشته و می تواند هر دو را به گناه بکشاند. از بین رفتن این اعتماد و رابطه بین فرزند و والدین می تواند اتفاقاتی را در پیش داشته باشد که فرزندان را نابود نماید.نفس ازدواج غیر سنتی و آشنایی دختر و پسر به منظور ازدواج اصلاً بد نبوده و نیست بلکه می تواند به داشتن یک ازدواج موفقیت آمیز کمک کند زیرا آشنایی لازم برای ازدواج به دست آمده است و تنها مخالفت های والدین گره را کورتر کرده و آن اعتماد را از بین می برد. البته می توان بسیاری از این مشکلات را به الگو های نا مناسب تلویزیونی نسبت داد که در آن هرچه روابط است ار غلط و اشتباه نمایش می دهد.

  منبع:مشاوره ازدواج-نرمش در مقابل عاشق شدن فرزندمان

  بازدید : 8
  سه شنبه 14 آذر 1402 زمان : 23:08

  توجیه اشتباهات در رابطه یک رفتار رایج است که می تواند عواقب جدی داشته باشد. این کار می تواند منجر به از بین رفتن اعتماد، افزایش سوء تفاهم، و حتی پایان رابطه شود. در این مقاله، ما به بررسی دلایل توجیه اشتباهات در رابطه، عواقب آن، و راه های جلوگیری از آن می پردازیم.

  همه ما در زندگی اشتباه می کنیم. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر است. اما نحوه واکنش ما به اشتباهاتمان اهمیت زیادی دارد. اگر اشتباهات خود را توجیه کنیم، می تواند عواقب جدی برای رابطه ما داشته باشد.

  دلایل توجیه اشتباهات در رابطه
  دلایل مختلفی وجود دارد که چرا افراد ممکن است اشتباهات خود را در رابطه توجیه کنند. برخی از این دلایل عبارتند از:

  ترس از طرد شدن: افراد ممکن است از این که شریک زندگیشان آنها را طرد کند یا از آنها دلسرد شود، بترسد. بنابراین، آنها ممکن است سعی کنند اشتباهات خود را توجیه کنند تا شریک زندگیشان آنها را ببخشد.
  عدم پذیرش مسئولیت: برخی افراد ممکن است به سادگی از پذیرش مسئولیت اشتباهات خود اجتناب کنند. آنها ممکن است معتقد باشند که این اشتباهات تقصیر دیگران است یا اینکه آنها کنترلی بر آنها نداشته اند.
  عدم درک عواقب اشتباهات: برخی افراد ممکن است عواقب اشتباهات خود را درک نکنند. آنها ممکن است فکر کنند که اشتباهاتشان مشکلی ایجاد نمی کند یا اینکه شریک زندگیشان آنها را می بخشد.
  عواقب توجیه اشتباهات در رابطه
  توجیه اشتباهات در رابطه می تواند عواقب جدی داشته باشد. این کار می تواند منجر به موارد زیر شود:

  از بین رفتن اعتماد: وقتی شریک زندگیتان متوجه شود که شما اشتباهات خود را توجیه می کنید، ممکن است اعتمادش به شما از بین برود. این می تواند منجر به مشکلات جدی در رابطه شود.
  افزایش سوء تفاهم: توجیه اشتباهات می تواند منجر به سوء تفاهم بین شما و شریک زندگیتان شود. شریک زندگیتان ممکن است فکر کند که شما به او دروغ می گویید یا اینکه شما اهمیتی به احساسات او نمی دهید.
  پایان رابطه: در برخی موارد، توجیه اشتباهات می تواند منجر به پایان رابطه شود. اگر شریک زندگیتان احساس کند که شما نمی توانید اشتباهات خود را بپذیرید یا از آنها درس بگیرید، ممکن است تصمیم بگیرد که با شما نباشد.
  راه های جلوگیری
  برای جلوگیری از توجیه اشتباهات در رابطه، می توانید موارد زیر را انجام دهید:

  مسئولیت پذیر باشید: اولین قدم برای جلوگیری از توجیه اشتباهات، پذیرش مسئولیت آنها است. بپذیرید که اشتباه کرده اید و در مورد عواقب آن فکر کنید.
  با شریک زندگیتان صادق باشید: اگر اشتباهی مرتکب شده اید، با شریک زندگیتان صادق باشید. به او بگویید که چه اتفاقی افتاده است و چرا این کار را انجام داده اید.
  از شریک زندگیتان بخواهید که به شما کمک کند: از شریک زندگیتان بخواهید که به شما کمک کند تا اشتباهات خود را بپذیرید و از آنها درس بگیرید. او می تواند به شما کمک کند تا درک کنید که چرا این کار را انجام داده اید و چگونه می توانید در آینده از آن اجتناب کنید.
  نتیجه گیری
  توجیه اشتباهات در رابطه یک رفتار رایج است که می تواند عواقب جدی داشته باشد. اگر می خواهید رابطه سالم و پایداری داشته باشید، مهم است که اشتباهات خود را بپذیرید و از آنها درس بگیرید.

  9 گام مهم پس از خیانت همسر
  ۹ گام مهم پس از خیانت همسر
  اشتباهات زنان در زندگی مشترک
  زنان و مردان هر دو در زندگی مشترک مرتکب اشتباه می شوند. برخی از اشتباهات زنان در زندگی مشترک عبارتند از:

  انتظارات غیرواقعی: انتظارات غیرواقعی از همسر می تواند منجر به ناامیدی و عصبانیت شود. زنان باید انتظارات خود را از همسرشان واقع بینانه نگه دارند و به یاد داشته باشند که هیچ کس کامل نیست.
  انتقاد و سرزنش: انتقاد و سرزنش می تواند به اعتماد و احترام در رابطه آسیب برساند. زنان باید از انتقاد و سرزنش همسرشان خودداری کنند و به جای آن روی نقاط قوت او تمرکز کنند.
  کنترل کردن: زنانی که سعی می کنند همسرشان را کنترل کنند، ممکن است احساس عصبانیت و نارضایتی را در او ایجاد کنند. زنان باید به یاد داشته باشند که همسرشان یک فرد مستقل است و باید به او آزادی عمل بدهند.
  تسلیم شدن: تسلیم شدن در برابر خواسته های همسر می تواند منجر به نارضایتی و احساس حقارت در زن شود. زنان باید در رابطه خود قاطع باشند و برای آنچه می خواهند تلاش کنند.
  شک و تردید: شک و تردید در رابطه می تواند منجر به اضطراب و ناامنی شود. زنان باید به یاد داشته باشند که همسرشان آنها را دوست دارد و به آنها وفادار است.
  مقایسه همسر با دیگران: مقایسه همسر با دیگران می تواند منجر به نارضایتی و حسادت شود. زنان باید به یاد داشته باشند که هر رابطه ای منحصر به فرد است و نباید همسرشان را با دیگران مقایسه کنند.

  منبع:مشاوره ازدواج-توجیه اشتباهات در رابطه | چرا این کار خطرناک است و چگونه می توان از آن اجتناب کرد؟

  شایع ترین خرافات در بین مردم
  بازدید : 17
  سه شنبه 14 آذر 1402 زمان : 23:07

  نیازهای عاطفی و جنسی دو نیاز اساسی انسانی هستند که تأثیر زیادی بر سلامت و رفاه ما دارند. وقتی این نیازها برآورده نمی شوند، می تواند منجر به مشکلاتی مانند اضطراب، افسردگی، مشکلات روابط و حتی بیماری های جسمی شود.

  در این مقاله، به بررسی اهمیت تأمین نیازهای عاطفی و جنسی خواهیم پرداخت. همچنین، نکاتی را برای کمک به شما در برآورده کردن این نیازها ارائه خواهیم داد.

  نیاز عاطفی چیست
  نیازهای عاطفی شامل نیاز به احساس عشق، ارتباط، حمایت و پذیرش است. این نیازها در طول زندگی ما مهم هستند، اما در دوران کودکی و نوجوانی به ویژه مهم هستند.

  وقتی نیازهای عاطفی ما برآورده می شوند، احساس امنیت، دوست داشتن و ارزشمند بودن می کنیم. این احساسات مثبت می تواند به ما کمک کند تا با چالش های زندگی کنار بیاییم و بهزیستی کلی خود را بهبود ببخشیم.

  برخی از راه های تأمین نیازهای عاطفی عبارتند از:

  ایجاد روابط نزدیک با خانواده و دوستان
  دریافت حمایت عاطفی از دیگران
  احساس قدردانی و ارزشمند بودن
  دنبال کردن اهداف و آرزوهای خود
  نیازهای جنسی
  نیازهای جنسی شامل نیاز به صمیمیت، لذت و رضایت جنسی است. این نیازها در همه افراد متفاوت است، اما برای بسیاری از افراد مهم هستند. وقتی نیازهای جنسی ما برآورده می شوند، احساس نزدیکی، رضایت و آرامش می کنیم. این احساسات مثبت می تواند به تقویت روابط ما و بهبود سلامت کلی ما کمک کند.

  برخی از راه های تأمین نیازهای جنسی عبارتند از:

  داشتن روابط جنسی رضایت بخش با همسرزندگی خود
  برقراری ارتباط با شریک زندگی خود در مورد نیازهای جنسی خود
  پیشنهاد مشاور:حد و مرز برقراری رابطه جنسی با همسر

  نیازهای عاطفی و جنسی

  اهمیت تأمین نیازهای عاطفی و جنسی
  نیازهای عاطفی و جنسی دو نیاز اساسی انسانی هستند که تأثیر زیادی بر سلامت و رفاه ما دارند. وقتی این نیازها برآورده نمی شوند، می تواند منجر به مشکلاتی مانند:

  اضطراب
  افسردگی
  مشکلات روابط
  بیماری های جسمی
  برآورده کردن نیازهای عاطفی و جنسی می تواند به بهبود سلامت و رفاه ما کمک کند. این می تواند منجر به:

  احساس امنیت، دوست داشتن و ارزشمند بودن
  احساس نزدیکی، رضایت و آرامش
  تقویت روابط
  بهبود سلامت جسمی

  منبع:مشاوره ازدواج-تأمین نیازهای عاطفی و جنسی

  توجیه اشتباهات در رابطه | چرا این کار خطرناک است و چگونه می توان از آن اجتناب کرد؟

  تعداد صفحات : 1

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  مشاوره

  مشاوره جنسی

  تریبون جنسی

  مشاوره تلفنی

  مشاوره رایگان

  مشاوره حقوقی

  مشاوره زناشویی
  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 839
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 613
 • بازدید کننده امروز : 613
 • باردید دیروز : 546
 • بازدید کننده دیروز : 547
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1881
 • بازدید ماه : 4975
 • بازدید سال : 103204
 • بازدید کلی : 189461
 • کدهای اختصاصی