close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  مشاوره خانواده و زندگی

  مشاوره خانواده ازدواج

  بازدید : 7
  سه شنبه 15 آذر 1401 زمان : 11:51

  سوالات مادر داماد در خواستگاری از اهمیت خاصی برخوردار هستند و به همین دلیل باید از قبل خودتان را برای آن ها آماده کنید، رابطه مادر شوهر و عروس از داستان های قدیمی می باشد که از زمان های قدیم بر سر زبان ها افتاده است و به همین دلیل ممکن است سوالات مادر داماد از عروس در روز خواستگاری نگرانی هایی را ایجاد کند و تا حدودی این داستان واقعیت دارد.

  دلیل رفتارها مادرشوهر و عروس ممکن است عدم آگاهی مادر شوهر و عروس نسبت به نحوه رفتار با هم و درک یکدیگر باشد و این مسئله ممکن است اختلاف ها و سوء ظن هایی در هر دو طرف به وجود بیاورد و به واسطه همین حس دو طرفه دختر با مجموعه ای از سوالات رو به رو می شود و هم چنین از طرف مادر شوهر با کنش هایی مواجه خواهد بود در این مقاله به بررسی سوالاتی که مادر داماد ممکن است در جلسه خواستگاری از دختر بپرسد رو به رو می شویم و در این امر باید از مشاور قبل از ازدواج کمک بگیرید تا برای همه مراحل آمادگی داشته باشید.

  پیشنهاد مشاور: رابطه با مادر زن یا مادر شوهر+ تست

  به طور سنتی همیشه دیده شده که درگیری هایی بین عروس و مادر شوهر وجود داشته است. البته این باور همیشه هم غلط نمی باشد و گاهی اوقات وابستگی شوهر به مادر باعث تشدید درگیری می شود. برای این که از ابتدا بتوانید رابطه خود با مادرشوهرتان را مدیریت کنید این مقاله را از دست ندهید و در انتها نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

  سوالات مادر داماد چه می تواند باشد؟
  نکته ای که در شب خواستگاری باید به آن توجه داشت این است که مادر داماد در جلسه خواستگاری به رفتار دختر توجه خاصی دارد ممکن است در این جلسه به صورت مستقیم از دختر سوالاتی نپرسد اما رفتار دختر را زیر ذره بین دارد، مادر داماد سعی دارد تا از کوچک ترین حرکات دختر نتیجه گیری کند به نظر مادر داماد حتی از چیدن لوازم خانه می توان در مورد رفتار و اخلاق دختر نظر داد.


  سوالات مادر داماد، آیا چیزی برای نگرانی وجود دارد؟
  این تعلق خاطر مادر به پسرش می باشد که او را نسبت به عروس آینده اش حساس کرده است و به خاطر داشته باشید که مردی که امروز به خواستگاری شما آماده است حاصل شب زنده داری های مادرش بوده است و مادر برای بزرگ کردن او زحمت بسیاری کشیده است، پس بسیار طبیعی است که مادر داماد نسبت به شما قدرت نمایی کند و نسبت به پسرش کنترل احساسی داشته باشد.

  بنابراین هنگام پاسخ دادن دقت کنید که با فکر و آرامش پاسخ دهید. می توانید برای برخی سوالات مکث کرده و فکر کنید، سوالات زیر شامل موضوعاتی می شود که ممکن است مادر همسرتان سوال بپرسد ولی ممکن است سوالات متفاوتی در این موضوعات پرسیده شود بنابراین توصیه می شود پیش از صحبت با مادر همسرتان در مورد این موضوعات فکر کنید.

  سوالات مادر داماد از عروس، چرا می خواهی ازدواج کنی؟
  یکی از سوالاتی که ممکن است مادر داماد از شما سوال کند با دلایل ازدواج تان می باشد و احتمال دارد سوال اولش این باشد که چرا پسر او را انتخاب کرده اید پس از این که پاسخ صادقانه ای به او دادید در مورد دلایل ازدواج تان از شما می پرسد در این حالت در مورد دلایل ازدواج تان با او صحبت کنید و بگویید که چرا می خواهید ازدواج کنید. این سوالات می تواند شامل موارد زیر باشد:

  به چه دلیلی تصمیم به ازدواج گرفته ای؟ چه معیارهایی برای ازدواج داشته ای که با پسر من هماهنگ بوده است؟
  آیا ازدواج جزو هدف های زندگی شما بوده است؟
  آیا تصور می کنی ازدواج کردن زندگی شما را کاملا تغییر می دهد؟
  توجه داشته باشید که ارتباط کلامی شما با موضوعات مهمی از این قبیل رابطه میان شما را قوی تر می کند پس سعی کنید اطلاعات درستی در خصوص انتخاب و انگیزه تان از ازدواج داشته باشید.

  منبع:کانون مشاوران ایران-سوالات مادر داماد در جلسه خواستگاری که هر عروسی باید بداند

  بایدهای بعد از دزدیده شدن تلفن همراه
  بازدید : 0
  سه شنبه 15 آذر 1401 زمان : 9:27

  انواع اختلالات گفتاری در کودکان را می توان به بخش های مختلفی تقسیم بندی کرد، که در این نوشتار یکی از تقسیم بندی ها را بررسی می کنیم:

  اشتباهات سخن گویی
  معایب سخن گویی
  انواع اختلالات گفتاری در کودکان
  اشتباهات سخن گویی: اگر کودک یک کلمه را اشتباه تلفظ کند و والدین و نزدیکان به آن اهمیت و توجهی نشان ندهند و کودک را برای تلفظ صحیح راهنمایی نکند، یک علت مشخصی است که باعث می شود بعدا او دچار انواع اختلالات گفتاری در کودکان شود. به عنوان مثال؛ چنانچه کودک کلمه ی ” آسان ” را ” آشان ” تلفظ کند، باید بلافاصه و با تکرار و حوصله تمام و با آرامش، به آموختن درست کلمه به کودک اقدام کرد، در غیر این صورت کودک تا مدت طولانی از تلفظ صحیح و درست آن کلمه اجتناب می کند.

  معایب سخن گویی از انواع اختلالات گفتاری در کودکان : معایبی که در سخن گویی وجود دارند، اثرات عمیقی بر روی زندگی آینده کودک به همراه دارد و چه بسا که سازگاری اجتماعی کودک را شدیدا به خطر می اندازد و مشکلات متعددی برای او بوجود خواهد آورد. انواع اختلالات گفتاری در کودکان شامل موازد زیر می باشد:

  خاموشی و تاخیر در سخن گویی: این اختلال امکان دارد به دنبال عوامل مختلفی همچون: فلج عضلانی، کم هوشی، کری، اختلالات دستگاه تکلم، ضایعات و امراض مغزی و… بروز کند و برطبق استانداردهای جهانی، اگر زمان این اختلالات بیشتر از ۴۲ ماه طول بکشد، غیر عادی محسوب می شود و باید در جهت پیدا کردن علت و همچنین درمان آن اقدامات لازم انجام گیرد. برای درمان این گونه اختلالات؛ متخصصین با استفاده از روش ها و تکنیک‌های خاص ” گفتار درمانی “ در جهت رفع معایب تلاش می کنند.
  نقص در شنوایی: تنها راهی که می توان به وسیله ی آن حرکات عضلات و مفاصل تکلمی را هدایت کرد و صداهای مورد احتیاج را ایجاد و از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل کرد، شنوایی است. برای سخن گفتن، شنوایی به تنهایی کافی نیست بلکه عامل های متعدد و مختلف دیگری در آن دخیل هستند. امکان دارد که اختلالات شنوایی مختلف با اختلالات تکلم و یادگیری همرا بوده است، بدون اینکه رابطه ای بین آن ها باشد. فقط وسایل دقیق علمی در این زمینه به متخصصین کمک می کند که به تشخیصی درست دست یافته و درمان مؤثری در این زمینه داشته باشند.
  لکنت زبان از انواع اختلالات گفتاری در کودکان: این مبحث، بحثی بسیار پیچیده است که در این نوشته به اختصار توضیحاتی در این زمینه و اختلال داده می شود. شیوع این بیماری بسیار زیاد است و در موارد مختلف سبب بروز اختلالات دیگری نیز می شود. این بیماری در بیشتر مواقع، با عواملی همچون ترس و وحشت، تشویش، اختلالات روانی، عقده ها، عدم اعتماد به نفس و … مرتبط شده است.
  اختلالات زبان و گفتار چیست | اختلال زبان در dsm 5
  پاسخ مشخصی برای این سوال وجود دارد. برای انواع اختلالات گفتاری در کودکان، تعاریف مختلفی ارائه شده است، که در این متن به دو تعریف تقریبا جامع آن می پردازیم:

  ” طبق DSM (راهنمای تشخیص اختلالات روانی)، لکنت زبان یک اختلال مربوط به رشد تکلم است که با تکرار های مکرر و طولانی کردن اصوات و سیلاب ها که به طور قابل توجهی روانی کلام را مختل می کند، مشخص می باشد. درنگ ها و سکوت های معمول، جریان موزون تکلم را درهم میریزد. علت اختلال معلوم نیست. ( کاپلان و سادوک، ۱۳۶۸،۲۴۸)

  تعریف دیگر انواع اختلالات گفتاری در کودکان در ادامه آورده شده است:

  ” ریتم غیرعادی و غیر ارادی گفتار، با تکرار و تردید در شروع حروف یا سیلاب ها و با کلمات یک سیلابی که موجب توجه دیگران شده و در ارتباط با دیگران باعث ناراحتی شخص و یا شنوندگان می شود”.

  انواع اختلالات گفتاری در کودکان که شامل لکنت زبان نیز می باشد از سنین حدود ۳-۴ سالگی آغاز می شود، یعنی دوره ای که اکتساب شدید گفتار در آن وجود دارد و همچنین لکنت زبان فیزیولوژیک اتفاق می افتد. ممکن است در این سن، کودک در مقابل دیگران به لکنت دچار شده، ولی به هنگام صحبت کردن با نزدیکان و همسالان خود بدون لکنت صحبت کند. همچنین امکان دارد که؛ برای اولین بار کودکی که به مدرسه می رود به دلایل مختلف، از جمله ترس از معلم خود، اضطراب صحبت کردن جلوی شنوندگان ناآشنا و غیره دچار لکنت زبان شود و چنانچه با او برخوردی دوستانه و درست شود، چه بسا ممکن است که لکنت او سریع رفع می شود.

  در این سن، سازگاری کودک با محیط، در رشد گویایی او بسیار مؤثر است و همینطور بروز لکنت زبان و انواع اختلالات گفتاری در کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد.

  عوامل ایجاد کننده ی انواع اختلالات زبان و گفتار را می توان از جوانب جسمانی و روانی مورد بررسی قرار داد و درمان اختلالات گفتاری را پیدا کرد.

  انواع اختلالات زبان و گفتار
  تا کنون انواع اختلالات گفتاری در کودکان شناسایی شده است که به عبارت زیر هستند:

  لکنت زبان کلونیک از انواع اختلالات گفتاری در کودکان: عبارت است از؛ تکرار تشنج آمیز یک واج یا هجا قبل از اینکه کلمه یا جمله اداء شود و یا اینکه ادامه یابد. به عنوان مثال؛ ” مامامامان آآآمد “.
  لکنت زبان تونیک: عبارت است از: حالتی که در آن عضلات گویایی، چند ثانیه تا یک دقیقه از حرکت بازمی ایستد و مانع تکلم می شود. به عبارت دیگر زبان بند می آید و زمانی که انقباض رفع می شود، کلام خیلی سریع و با شتاب ادا می شود.
  لکنت زبان کلونو- تونیک: عبارت است از: ترکیب لکنت زبان کلونیک و تونیک. بر اثر برخورد نادرست و خشن با فرد مبتلا به لکنت و یا توقع بیش از ظرفیت و پتانسیل داشتن از او، موجب می شود که وی دچار ترکیبی از لکنت زبان کلونیک و تونیک شود.


  بهترین تمرین‌ها برای کمک به لکنت زبان
  در حین بازی با کودک در مورد جملاتی که کودک می گوید و لکنت ندارد نظر دهید و او را تشویق کنید.
  اگر کودک مکرراً لکنت زبان دارد، فعالیتی را امتحان کنید که او را ملزم به استفاده از جملات کوتاه تر می کند. برای مثال، می‌توانید بازی‌ای انجام دهید که از کودک می‌خواهد جمله کوتاهی مانند «برو ماهی» را انجام دهد.
  اگر کودک مبتلا به انواع اختلالات گفتاری در کودکان، آنقدر لکنت دارد که شما دائماً باید او را اصلاح کنید و حرف های او را تصحیح کنید، سعی کنید فقط شدیدترین لکنت ها یا برخی از آن ها را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید فعالیت‌هایی را انتخاب کنید که به طول بیان کوتاه‌تری نیاز دارند.
  هنگامی که کودک شما علائم لکنت مانند تکرار، طولانی شدن و انسداد را نشان می دهد، باید فوراً با گفتار درمانگر معتبر مشورت کنید.
  از بازی وانمودی برای تقلید با بچه‌های کوچک‌ترتان استفاده کنید. می توانید نقش بازی کنید و از آنها بخواهید موقعیت های دنیای واقعی را تمرین کنند. این کار برای تعالیم آن ها عالی می باشد.

  منبع:کانون مشاوران ایران-انواع اختلالات گفتاری در کودکان | ۱۴درمان اختلالات گفتاری و زبانی در کودکان

  آیا اتاق‌های فرار خطرناک هستند
  بازدید : 0
  سه شنبه 15 آذر 1401 زمان : 9:26

  اختلال اضطراب جدایی در نوزادان باعث اضطراب بیش از حد مربوط به جدایی یک کودک از خانه و یا از کسانی (در نوجوانان و بزرگسالان) است که به فرد به آن ها وابسته است.

  این اضطراب فراتر از میزانی است که برای رشد فرد انتظار می رود. ترس، اضطراب و یا اجتناب ماندگار است، و حداقل به مدت ۴ هفته در کودکان و نوجوانان و به طور معمول ۶ ماه یا بیشتر در بزرگسالان به طول می انجامد.
  اختلال اضطراب جدایی در نوزادان، معمولا از خانواده های غیرصمیمی نشات می گیرند. هنگامی که نوزاد از خانه و یا افراد وابسته اصلی جدا می شوند، ممکن است به طور پیوسته احساس طرد، بی تفاوتی، غم و اندوه اجتماعی و یا مشکل تمرکز بر روی کار و یا بازی را نشان دهند.

  بسته به سن افراد، ممکن است ترس از حیوانات، هیولا، تاریکی، دزد، سارق، آدم ربایان، حوادث رانندگی، سفر هواپیما، و شرایط دیگری را داشته باشند که به عنوان خطری برای یکپارچگی خانواده و یا خود افراد تلقی می شوند.

  نگرانی در مورد مرگ و مردن نیز رایج است. امتناع از مدرسه رفتن ممکن است به مشکلات تحصیلی و اجتناب اجتماعی منجر شود.

  کودکان ممکن است از این امر شکایت کنند که هیچ کس آن ها را دوست ندارد و یا مراقب آن ها نیست و در نتیجه آرزو می کنند که مرده بودند.

  هنگامی که زمان جدایی بسیار ناراحت می شوند، ممکن است خشم و یا گاهی اوقات تنفر خود را نسبت به کسی که‌ آن ها را مجبور به جدایی‌ کرده، نشان دهند.

  اضطراب جدایی در نوزادان دکتر هلاکویی
  وقتی کودکان خردسال در شب تنها هستند، ممکن است تجارب ادراکی غیرمعمولی را گزارش دهند (مانند کودکانی که می گویند تصور می کنند افرادی که به اتاقشان ‌نگاه می کند، موجودات ترسناک به آن ها نزدیک می شوند یا حس می کنند چشم هایی به آن ها خیره شده اند).

  کودکان مبتلا به این اختلال اضطراب جدایی در نوزادان اغلب به صورت سخت گیر، فضول و نیازمند توجه مداوم، می باشند. اغلب اوقات تقاضاهای مفرط کودک، به یک منبع سرخوردگی والدین تبدیل می شوند که منجر به خشم و درگیری در خانواده است.

  کودکان مبتلا به این اختلال اضطراب جدایی در نوزادان، گاهی اوقات، به صورت افراد وظیفه شناس، سازگار، و مشتاق به خوشحال سازی توصیف می شوند. کودکان ممکن است شکایت های جسمانی داشته باشند که به آزمایشات فیزیکی و روش های پزشکی منجر می شود ولی در حقیقت مشکلی وجود ندارد.

  حالت افسرده، غالبا وجود دارد و ممکن است با گذر زمان تداوم بیشتری پیدا کند و تشخیص فرعی اختلال افسرده خویی و یا اختلال افسردگی اساسی را توجیه کند. این اختلال ممکن است نسبت به اختلال مربوط به هراس با هراس از مکان های شلوغ اولویت داشته باشد.

  اضطراب جدایی چیست؟
  اختلال اضطراب جدایی در نوزادان ممکن است باعث شود که کودک گریه کند، جیغ بزند، به شما بچسبد، سرش را تکان دهد یا صورتش را پنهان کند، این کودکان وقتی کسی که او را نمی شناسد به آن ها نزدیک می شود غوغا می کنند.

  همین واکنش‌ها ممکن است در مورد اعضای خانواده و دوستانی نیز رخ دهد که به نظر می‌رسید کودک شما زمانی از آن ها لذت می‌برد اما اکنون آن ها را “غریبه” یا حتی یک تهدید می‌داند.

  اختلال اضطراب جدایی در نوزادان مرحله ای از رشد طبیعی است. در این مرحله، کودکان وقتی از والدین یا مراقبان اصلی خود جدا می شوند، مضطرب می شوند. اختلال اضطراب جدایی در نوزادان معمولاً از ۸ ماهگی کودکان شروع می شود و در سنین ۱۰ تا ۱۸ ماهگی شدیدتر می شود.

  هنگامی که از والدین یا مراقبان خود جدا می شوند، به ویژه زمانی که از خانه دور هستند، احساس خطر و ناامنی می کنند.

  آن ها برای امنیت و اطمینان به والدین و مراقبان خود نگاه می کنند. گریه نشان می دهد که کودکان احساس دلبستگی به والدین یا مراقبان خود را ایجاد کرده اند. گریه در این شرایط یک واکنش مثبت است.

  اختلال اضطراب جدایی در نوزادان تا ۲۴ ماهگی کودکان ادامه دارد. در این سن، کودکان ماندگاری اشیا را یاد گرفته اند و اعتماد پیدا کرده اند. اضطراب جدایی به مرور برطرف می شود زیرا کودکان یاد گرفته اند که والدین یا مراقبان آن ها حتی زمانی که دیده نمی شود نیز هنوز وجود دارند.

  کودکان یاد گرفته اند که به والدین خود اعتماد کنند یا در نهایت مراقبان خود باز خواهند گشت.

  چگونه اضطراب جدایی کودک از مادر را کاهش دهد
  به طور منظم او را در آغوش بکشید. کودک خود را در آغوش بگیرید و دلبستگی او را تقویت کنید
  جدایی های کوتاه مدت را شروع کنید. او را در اتاقی قرار دهید و ابتدا مطمن شوید که اتاق امن است و سپس او را برای مدت کوتاهی تنها بگذارید.
  استقلال را تقویت کنید. به نوزاد خود اجازه دهید راحت در اتاق بگردد.
  توضیح دهید که چرا او را ترک می کنید و کی بر می گردید. هرچه کودک بزرگ تر می شود بیش تر می توانید توضیح دهید.
  هرگز دزدکی او را تنها نگذارید. این کار باعث می شود که کودک اعتماد خود را نسبت به شما از دست بدهد. خداحافظی از او باعث می شود که احساس کند والدینش بی دلیل و ناگهانی او را ترک نمی کنند.
  بنشینید و با هم کتاب بخوانید.


  با کودک خود نقاشی بکشید.
  به کودک خود اجازه دهید با یکی از دوستان خود فعالیتی انجام دهد.
  وقتی فرزندتان بدون شما روز را پشت سر می گذارد، با تمجید از او، عزت نفسش را تقویت کنید.
  درمان اضطراب جدایی در نوزادان
  پس از هربار شیر دادن کمی از کودک خود فاصله بگیرید تا اختلال اضطراب جدایی در نوزادان را کاهش دهید.
  حتما پیش از رفتن به کودک خود اطلاع دهید.
  به وعده هایی که می دهید عمل کنید تا اعتماد او را تقویت کنید.
  او را در محیط آشنا قرار دهید و از پرستار بخواهید به خانه بیاید.
  سعی کنید برنامه های ترسناک را مشاهده نکنید.
  به فرزندتان بگویید که حالش به مرور بهتر خواهد شد.

  منبع:کانون مشاوران ایران-اختلال اضطراب جدایی در نوزادان | درمان تضمینی + تشخیص

  انواع اختلالات گفتاری در کودکان | ۱۴درمان اختلالات گفتاری و زبانی در کودکان

  تعداد صفحات : 1

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  مشاوره

  مشاوره جنسی

  تریبون جنسی

  مشاوره تلفنی

  مشاوره رایگان

  مشاوره حقوقی

  مشاوره زناشویی
  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 559
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 246
 • بازدید کننده امروز : 247
 • باردید دیروز : 327
 • بازدید کننده دیروز : 328
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 698
 • بازدید ماه : 2021
 • بازدید سال : 67788
 • بازدید کلی : 85302
 • کدهای اختصاصی