close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • تحلیل و نمودار سازی فرم های پلاگین گرویتی وردپرس
 • اولین تولید کننده پلاگین های مارکتینگ و سئو کاملا ایرانی
 • اولین پلاگین دیجیتال مارکتینگ وردپرسی
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  مشاوره خانواده و زندگی

  مشاوره خانواده ازدواج

  بازدید : 60
  دوشنبه 8 خرداد 1402 زمان : 23:56

  درمان‌ اضطراب ، مانند داروها و درمان‌ها، با هدف قرار دادن افکار، رفتارها و تعادل مواد شیمیایی مغز، ترس، نگرانی و عصبی بودن این اختلالات را برطرف می‌کنند. تقریباً از هر پنج بزرگسال در ایالات متحده، یک نفر هر ساله به اختلال اضطراب مبتلا می شود، اما با درمان اضطراب، می توان اثرات این وضعیت را کاهش داد یا حتی از بین برد. ۱

  حرفه ای ها نحوه درمان اضطراب را درک می کنند و این خدمات به طور گسترده ای برای کسانی که نیاز دارند در دسترس و موثر هستند. درمان‌های اضطراب معمولاً شامل درمان و/یا دارو می‌شود، اما چندین تغییر در شیوه زندگی و سایر رویکردهای جامع وجود دارد که ممکن است به کاهش علائم اضطراب نیز کمک کند.

  چگونه می توان با اضطراب تشخیص داد
  در حالی که شما خود را بهتر از هر کس دیگری می شناسید، بیمه و برخی آژانس ها نیاز به تشخیص رسمی دارند تا بتوانند درمان اضطراب را به پیش ببرند. این را می توان با یک پزشک (مراقبت های اولیه یا روانپزشکی مناسب است)، یک روانشناس (اغلب، دکترا یا PsyD)، یا یک متخصص بهداشت روان (یک مشاور حرفه ای دارای مجوز یا مددکار اجتماعی) انجام داد.

  هنگامی که با یکی از این متخصصان ملاقات می کنید، به احتمال زیاد آنها یک نوع ارزیابی را با شما انجام می دهند تا نگرانی های سلامت روان، پیشینه و سایر سابقه مرتبط شما را ارزیابی کنند. آنها احتمالاً از راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM-V) در این فرآیند برای مقایسه علائم گزارش شده شما با معیار علائم برای تشخیص مناسب ترین تشخیص برای شما استفاده خواهند کرد. پس از تشخیص رسمی، ارائه دهنده مراقبت می تواند این تشخیص و توصیه های خود را برای درمان به بیمه شما یا با ارجاع به یک متخصص بهداشت روان محلی ارسال کند.

  درمان اضطراب
  برای افرادی که علائم اختلالات اضطرابی مانند نگرانی، وحشت، ترس های شدید و تنش فیزیکی را تجربه می کنند، درمان اضطراب یک انتخاب درمانی عالی است. درمان یا روان درمانی معمولاً شامل صحبت با یک درمانگر در یک محیط فردی، گروهی یا خانوادگی است. برای راحتی بیشتر، قرار ملاقات‌ها می‌تواند در خانه، مدرسه، اداره، یا به‌طور مجازی با تلفن و کنفرانس ویدیویی برگزار شود.

  بسیاری از درمان‌های اختلالات اضطرابی مؤثر و مبتنی بر شواهد هستند، بنابراین شرکت‌های بیمه عموماً اکثر گزینه‌ها را پوشش می‌دهند. در تلاش برای رفع موانع پیشگیری از درمان، بسیاری از بیمه ها برای شروع جلسات نیازی به نسخه یا ارجاع ندارند. علائم اضطراب کمتر ممکن است تنها با یک تماس تلفنی فاصله داشته باشد.

  درمان شناختی رفتاری اضطراب
  شاید مفیدترین شکل روان درمانی برای اختلالات اضطرابی، درمان شناختی رفتاری (CBT) باشد. این کار به این صورت است که مشتری شروع به شناسایی و مخالفت با افکار غیر مفیدی می کند که علائم اضطراب را ایجاد یا حفظ می کند. 2 با جایگزینی افکار مضطرب با افکار آرام، فرد احساس خود را تغییر می دهد.

  درمان از طریق مواجهه
  مواجهه درمانی نوعی از CBT است که برای مدیریت علائم اضطراب مفید است. این روش شامل کار با یک درمانگر برای مقابله با نگرانی ها به صورت حضوری یا از طریق تصویرسازی است. فردی که از ارتفاع می ترسد ممکن است به تدریج در یک ساختمان اداری بالاتر برود تا زمانی که بالای یک ساختمان بلند بایستد. 2

  درمان پذیرش و تعهد
  درمان پذیرش و تعهد (ACT) به مدیریت علائم اضطراب با ترکیبی از پذیرش، توجه آگاهی و تغییرات رفتاری کمک می کند. با زندگی در لحظه بدون نیاز به تحلیل و قضاوت خود، افراد می توانند نگرانی ها و ترس های کمتری را تجربه کنند. با افزودن اصلاحات رفتاری برای مقابله با افکار و احساسات مضر، ACT مانند CBT بر ارزش پرداختن به افکار و رفتارها برای محدود کردن اضطراب تأکید می کند. 3

  رفتار درمانی دیالکتیکی
  رفتار درمانی دیالکتیکی (DBT) به عنوان راهی برای رسیدگی به مراجعین مزمن خودکشی و افراد مبتلا به اختلالات شخصیتی آغاز شد، اما شواهد خوب نشان می‌دهد که این درمان برای اختلالات اضطرابی نیز مؤثر است. DBT عناصر CBT و شیوه های ذهن آگاهی را با هم ترکیب می کند تا بر پذیرش و تغییر تمرکز کند. 3

  حساسیت زدایی و پردازش مجدد حرکات چشم
  حساسیت زدایی و پردازش مجدد حرکات چشم (EMDR) یک روش درمانی است که به نظر می رسد نحوه پردازش اطلاعات توسط مغز را تغییر می دهد. در جایی که CBT، ACT، و DBT همه اشکال گفتگو درمانی هستند، یک درمانگر EMDR مشتری را از طریق فرآیندی راهنمایی می کند که به او اجازه می دهد ترس، نگرانی و عصبی بودن را به روش های کمتر ناراحت کننده تجربه کند. 3

  شواهد تجربی استفاده از EMDR را برای اختلال استرس پس از سانحه پشتیبانی می‌کنند و این درمان بیشتر برای مسائل مرتبط با اضطراب مانند حملات پانیک و فوبیا استفاده می‌شود. برخی از مشتریان EMDR رفع علائم را در کمتر از سه جلسه ۹۰ دقیقه ای یادداشت می کنند. 6

  انواع دیگر اضطراب درمانی که ممکن است با آنها روبرو شوید
  برخی از انواع دیگر درمان یا تکنیک های درمانی که ممکن است برای علائم اضطراب با آنها روبرو شوید عبارتند از: 4

  تکنیک‌های آرام‌سازی: تکنیک‌هایی مانند تنفس عمیق، آرام‌سازی پیشرونده عضلانی ، تصویرسازی هدایت‌شده، و تمرین اتوژنیک ، ممکن است به عنوان بخشی از جلسات CBT یا مستقل از درمان حرفه‌ای گنجانده شوند. این درمان ها با آرام کردن بدن و ذهن، پیامدهای اضطراب را برطرف می کنند.
  هیپنوتیزم درمانی: هایفوتراپی می تواند به کاهش اضطراب کمک کند ، به خصوص زمانی که با روش های دندانپزشکی یا پزشکی مرتبط باشد. با این حال، در این زمان، شواهد قاطع کافی برای حمایت کامل از آن به عنوان یک درمان اضطراب وجود ندارد.
  مدیتیشن ذهن‌آگاهی: مطالعات نشان داده‌اند که مراقبه ذهن‌آگاهی برای اضطراب در گروه‌های متعددی از مردم مفید است. در آینده، مردم می‌توانند انتظار تحقیقات بیشتری را داشته باشند تا ثابت کنند که ذهن آگاهی و سایر اشکال مراقبه می‌توانند به طور قطعی علائم اضطراب را بهبود بخشند.
  پیدا کردن یک درمانگر اضطراب
  هنگامی که به شروع درمان فکر می کنید، ممکن است احساس طاقت فرسا و شاید کمی ترسناک داشته باشید. روند یافتن یک درمانگر ممکن است دلهره آور باشد، به خصوص اگر قبلاً در درمان شرکت نکرده باشید. اگر در حال انجام بیمه هستید، اولین قدم این است که بفهمید کدام درمانگران در منطقه شما تحت پوشش بیمه شما هستند. می توانید با شماره پشت کارت بیمه خود تماس بگیرید یا از پایگاه داده آنلاین آنها برای جستجوی ارائه دهندگان مناسب استفاده کنید.

  راه‌های مختلفی خارج از تماس با بیمه‌تان وجود دارد که می‌توانید در مورد این فرآیند کمک بگیرید. می‌توانید از پزشک خود برای معرفی بخواهید، می‌توانید با آژانس‌های محلی تماس بگیرید و ببینید آیا آنها فرصت‌هایی دارند یا خیر، یا می‌توانید از یک فهرست آنلاین استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد جستجو بر اساس تخصص و پوشش بیمه.

  سوالاتی که باید در مورد درمان‌ اضطراب بپرسید

  منبع:مرکز مشاوره-درمان اضطراب : درمان روان شناسی و درمان در خانه

  تبدیل سیم کارت اعتباری همراه اول به دائمی
  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : 1

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  مشاوره

  مشاوره جنسی

  تریبون جنسی

  مشاوره تلفنی

  مشاوره رایگان

  مشاوره حقوقی

  مشاوره زناشویی
  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 834
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 1339
 • بازدید کننده امروز : 1,125
 • باردید دیروز : 926
 • بازدید کننده دیروز : 923
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 3806
 • بازدید ماه : 2267
 • بازدید سال : 100496
 • بازدید کلی : 186753
 • کدهای اختصاصی